Τροποποίηση της Υ.Α. για τις αντιστοιχίσεις Τμημάτων Τ.Ε.Ι. που αφορούν στη διαδικασία μεταφοράς θέσεων εισαγωγής στα Α.Ε.Ι.

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 9 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Απόφαση 58617/Ζ1/9-4-2015 (ΦΕΚ 639/Β/21-4-2015) του Υπουργείου Παιδείας

Τροποποιούμε την αριθμ. 140277/Ε5/5?9?2014 (Β΄2435) «Αντιστοιχίες Τμημάτων ΤΕΙ που αφορούν στη μεταφορά θέσεων εισαγωγής σε ΑΕΙ» ως ακολούθως:
Το Τμήμα Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης της Σχολής Καλλιτεχνικών Σπουδών του ΤΕΙ Αθήνας, ορίζεται αντίστοιχο με την Εισαγωγική Κατεύθυνση Συντήρησης Πολιτισμικής Κληρονομιάς TE του Τμήματος Τεχνολογίας Περιβάλλοντος TE της Σχολής Τεχνολογικών Εφαρμογών του ΤΕΙ Ιονίων Νήσων, τροποποιουμένων αναλόγως των αντίστοιχων πινάκων όπως περιλαμβάνονται στην απόφαση.

Διαβάστε την τροποποίηση

Πηγή: ΔΔΕ Φλώρινας

Σπύρος Παπαχαρίσης – Υπεύθυνος ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ Φλώρινας

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,