Στα 10 εξάμηνα αυξάνεται η φοίτηση στις Σχολές Μηχανικών του Διεθνούς και του Μεσογειακού Πανεπιστημίου

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 5 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Υ.Α. Αριθμ. 104087/Ζ1 (ΦΕΚ Τεύχος B’ 2657/01.07.2019)Ορισμός της διάρκειας του πρώτου κύκλου σπουδών των Τμημάτων της Σχολής Μηχανικών του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα.

Η διάρκεια του πρώτου κύκλου σπουδών των Τμημάτων

• α) Μηχανολόγων Μηχανικών,
  • β) Μηχανικών Τοπογραφίας και Γεωπληροφορικής,
  • γ) Πολιτικών Μηχανικών,
  • δ) Μηχανικών Πληροφορικής, Υπολογιστών και Τηλεπικοινωνιών,
  • ε) Μηχανικών Περιβάλλοντος,
  • στ) Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης και
  • ζ) Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων

της Σχολής Μηχανικών του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος, ορίζεται σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα

Αριθμ. 104090/Ζ1 (ΦΕΚ Τεύχος B’ 2657/01.07.2019) Ορισμός της διάρκειας του πρώτου κύκλου σπουδών Τμημάτων της Σχολής Μηχανικών του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα

Η διάρκεια του πρώτου κύκλου σπουδών των Τμημάτων

• α) Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών,
  • β) Ηλεκτρονικών Μηχανικών και
  • γ) Μηχανολόγων Μηχανικών

της Σχολής Μηχανικών του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου ορίζεται σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα.

Σημειώνουμε ότι με αντίστοιχη προγενέστερη Υ.Α. αυξήθηκε σε 10 εξάμηνα σπουδών και η φοίτηση στα Τμήματα της Σχολής Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...