Οι μαθητές των ΕΠΑΛ πρέπει να φυλάξουν όλα τα βιβλία της φετινής χρονιάς

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 8 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Στο πλαίσιο του προγραμματισμού για το σχολικό έτος 2016-17 και ενόψει των αλλαγών στην
Επαγγελματική Εκπαίδευση, οι Διευθυντές των Ημερησίων και Εσπερινών Επαγγελματικών Λυκείων καλούνται να ενημερώσουν τους μαθητές για τη διατήρηση των σχολικών τους εγχειριδίων καθώς αυτά δύναται να χρησιμοποιηθούν και σε επόμενες τάξεις.

Οι μαθητές των ΕΠΑ.Λ θα πρέπει να φυλάξουν όλα τα βιβλία της φετινής σχολικής χρονιάς (Γενικής Παιδείας και Eιδικότητας), καθώς δεν θα αποστέλλονται εκ νέου στις σχολικές μονάδες βιβλία τα οποία έχουν ήδη δοθεί στους μαθητές.

Πηγή: ΥΠΠΕΘ

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...