Ενημερώσεις για σπουδές στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Κολέγιο Περρωτής

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 5 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Ενημερωτικό έγγραφο του ΥΠΠΕΘ σχετικό με ενημερώσεις για τις σπουδές στην Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Κολέγιο Περρωτής,

Χορήγηση άδειας εισόδου
Σχετ.: Το με αρ. πρωτ. εισ. ΥΠ.Π.Ε.Θ. 190232/Δ2/08-11-2018 έγγραφο

Απαντώντας στο από 07-11-2018 αίτημά σας για χορήγηση άδειας σε εκπροσώπους της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και του Κολεγίου Περρωτής, για επισκέψεις τους σε σχολικές μονάδες Δ/θμιας Εκπ/σης, προκειμένου να ενημερώσουν τους τελειόφοιτους μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου σχετικά με τις σπουδές στον Αγροδιατροφικό τομέα, σας γνωρίζουμε ότι επιτρέπουμε τις επισκέψεις.

Οι επισκέψεις θα πραγματοποιηθούν εντός του σχολικού έτους 2018-2019 και εκτός Ωρολογίου Προγράμματος με ευθύνη του Διευθυντή και του Συλλόγου Διδασκόντων των σχολικών μονάδων.

Οι εκπρόσωποι της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και του Κολεγίου Περρωτής κατά τις ενημερωτικές επισκέψεις τους σε σχολικές μονάδες Δ/θμιας Εκπ/σης δεν επιτρέπεται να διανείμουν κανενός είδους διαφημιστικό υλικό.

πηγή: ΥΠΠΕΘ / σχετικό έγγραφο

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...