Αριθμός υποψηφίων μαθητών των Γενικών Λυκείων νομού Φλώρινας για τις πανελλαδικές εξετάσεις του 2015

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 9 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Με βάση τις αιτήσεις ? δηλώσεις των μαθητών και μαθητριών και αποφοίτων όλων των Γενικών Λυκείων του Νομού Φλώρινας οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών εξετάσεων του Γενικού Λυκείου έτους 2015 θα είναι συνολικά 404*. Εξ αυτών 57 απόφοιτοι (παλαιοτέρων ετών).

Οι 212 είναι υποψήφιοι Θεωρητικής Κατεύθυνσης. Οι 51 είναι υποψήφιοι της Θετικής Κατεύθυνσης. Και οι 141 είναι υποψήφιοι Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (Κύκλου Πληροφορικής).

Από τους 404 υποψηφίους οι 260 δήλωσαν ότι θα εξεταστούν στο μάθημα γενικής παιδείας Βιολογία. Οι 123 στο μάθημα γενικής παιδείας Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής. Οι 17 στη Φυσική γενικής παιδείας. Οι 4 στην Ιστορία γενικής παιδείας.

Επίσης από τους 404 υποψηφίους 82 δήλωσαν ότι θα εξεταστούν και στο μάθημα επιλογής Αρχές Οικονομικής Θεωρίας.

Αναλυτικά, ανά σχολική μονάδα και κατεύθυνση οι αριθμοί των υποψηφίων εμφανίζονται στoν συνημμένο πίνακα:

* Ο αριθμός όσων λάβουν τελικά μέρος στις Πανελλαδικές εξετάσεις ενδέχεται να διαφοροποιηθεί.

Σπύρος Παπαχαρίσης, Υπεύθυνος ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ Φλώρινας

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...