Στο ΦΕΚ η Υπουργική Απόφαση για τον ορισμό της διάρκειας των Τμημάτων Μηχανικών του ΠΑ.Δ.Α. σε 10 εξάμηνα

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 5 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Y.A. Αριθμ. 93899/Ζ1 (Τεύχος B’ 2323/13.06.2019) Ορισμός της διάρκειας του πρώτου κύκλου σπουδών Τμημάτων της Σχολής Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα.

Η διάρκεια του πρώτου κύκλου σπουδών των Τμημάτων: α) Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών, β) Μηχανικών Βιοϊατρικής, γ) Μηχανικών Βιομηχανικής Σχεδίασης και Παραγωγής, δ) Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών, ε) Μηχανικών Τοπογραφίας και Γεωπληροφορικής στ) Μηχανολόγων Μηχανικών και ζ) Ναυπηγών Μηχανικών, της Σχολής Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, ορίζεται σε δέκα (10) ακαδημαϊκά εξάμηνα.

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...