Μέχρι την Παρασκευή 14 Σεπτ. οι αιτήσεις των μαθητών της Γ Γυμνασίου για την προετοιμασία στις εξετάσεις ΤΠΕ και Αγγλικής Γλώσσας

🕜 Το άρθρο που προσπελάσατε έχει δημοσιευθεί πριν 6 έτη. Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη τον χρόνο δημοσίευσής του και το ενδεχόμενο ότι όσα αναγράφονται σε αυτό να μην ισχύουν ή να έχουν τροποποιηθεί.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας στην αγγλική γλώσσα ή για πρόγραμμα για την πιστοποίηση της επάρκειας χρήσης των ΤΠΕ

Σχετ.: Το με αρ. πρωτ. 91083/Δ2/04-06-2018 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Στο πλαίσιο επικαιροποίησης της διαδικασίας που πραγματοποιήθηκε τον Ιούνιο 2018 για τη συγκέντρωση στοιχείων των μαθητών/τριών που ενδιαφέρονται για το πρόγραμμα προετοιμασίας για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας στην αγγλική γλώσσα και της επάρκειας χρήσης των ΤΠΕ, σας αποστέλλεται συνημμένη πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, η οποία πρέπει να διανεμηθεί εκ νέου στους/στις μαθητές/τριες της Γ΄ Τάξης Γυμνασίου. Οι δηλώσεις ενδιαφέροντος, αφού συμπληρωθούν από τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών, θα επιστραφούν μέχρι την Παρασκευή 14-09-2018 στους Διευθυντές των σχολικών μονάδων. Οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων θα ενημερωθούν με νέα εγκύκλιο για τον τρόπο αποστολής των στοιχείων των ενδιαφερομένων μαθητών/τριών.

Σπύρος Χρ. Παπαχαρίσης,

Εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ82-Μηχανολόγων - Β' ειδικότητας ΠΕ70-Δασκάλων - (Με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό) Υπεύθυνος ΣΕΠ στη ΔΔΕ Φλώρινας

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...